headernewnew

Заповнити анкету – ДП ВО «Карпати»ВО «Карпати» отримало статусний сертифікат європейського зразка ІSO 14001:2015

Державне підприємство ВО «Карпати» успішно пройшло аудит екологічного менеджменту ІSO 14001:2015 і як наслідок – отримало відповідний сертифікат.

1sertefikat

За словами начальника відділу охорони праці ВО «Карпати» Дмитра Луканя, на підприємстві була проведена відповідна організаційна робота щодо розробки системи екологічного менеджменту (СЕМ).

«Для забезпечення функціонування СЕМ на підприємстві була проведено ряд заходів щодо її впровадження. Розроблена та задіяна процедура щодо порядку збирання, тимчасового розміщення та передачі промислових та побутових відходів, яка зокрема передбачає поводження з відходами, що утворюються в процесі переробки давальницької сировини на митній території України та промислових відходів в процесі виробництва», - розповідає Дмитро Лукань.

Окрім того, в цехах підприємства були визначені місця для тимчасового зберігання відходів електротехнічної міді, пластмас, гуми, вулканізаційних виробів, інших текстильних та паперових відходів. Встановлені таблички з назвою відходів. Аналогічно визначені місця для тимчасового зберігання відходів промислового виробництва ( брухт чорних та кольорових металів, металічна стружка та тверді побутові відходи).

«Відходи виробництва передаються до матеріального складу, де проходять зважування та облік у відповідних журналах. Відходи по мірі накопичення відправляються на утилізацію та переробку згідно договорів з ліцензованими організаціями. Щороку до управлінні екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації підприємством подається Декларація про утворення відходів. В серпні 2018 року підприємство отримало від управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами терміном на 10 років, а саме: від дахових модульних котелень, площадного транспорту, дільниць зварки, газорізки та ковальського горна. Жодного разу допустимі норми викидів перевищені не були», - розповідає Дмитро Лукань.

Щоби отримати сертифікат, ВО «Карпати» замовили зовнішній аудит у міжнародної компанії ТОВ «Бюро Сертифікейшн Верітас». У результаті його роботи не було виявлено невідповідностей ІSO 14001:2015.

У понеділок, 10 грудня, генеральний директор ВО «Карпати» Дмитро Втерковський отримав сертифікат, який підтверджує високий рівень підприємства у роботі над збереженням екології.

«Це – європейський сертифікат, і тепер сміливо можемо сказати, що ми – у Європі», - відзначив Дмитро Втерковський.

У свою чергу менеджер з розвитку західного регіону ТОВ «Бюро Сертифікейшн Верітас України» Поліна Бугайцова відзначила, що екологічний менеджмент підприємства – це є доказ того, що робота компанії ведеться із дотриманням екологічних норм та стандартів, а це в сою чергу, дозволяє зменшити вплив роботи підприємства на екологічний стан.

«ІSO 14001:2015в Європі – це статусний стандарт. Це означає, що підприємство дбає про свою репутацію», - додала Поліна Бугайцова.

ДП "ВО "КАРПАТИ"

Адреса: 76008 Україна, м.Івано-Франківськ, вул. Галицька, 201.

e-mail: vokarpaty@ukr.net

тел./факс: (0342) 57-10-08

Ми в соціальних мережах: