headernewnew

Заповнити анкету – ДП ВО «Карпати»На ВО «Карпати» розпочалося серійне виробництво кабельно-провідникової продукції до автомобілів Opel Insignia

На державному підприємстві ВО «Карпати» почали виготовлення кабельно-провідникової продукції до автомобілів Opel Insignia. Для заводу - це абсолютно новий проєкт, який в Україну переїхав з Тунісу та Марокко.

«Наші партнери, компанія APTIV, вирішили перенести виробництво кабельно-провідникової продукції до автомобілів Opel Insignia заради оптимізації виробництва, бо над проєктом працювали у двох країнах, а також задля скорочення часу транзиту. Доставити готову продукцію до замовника простіше і швидше з України ніж із країн Африки», - розповідає начальник виробництва ВО «Карпати» Володимир Кицька.

opel2

Після того, як всі домовленості про відкриття нового виробництва на підприємстві були досягнуті, на «Карпатах» почалася активна робота. В першу чергу, необхідно було визначити, де саме розмістять обладнання, яке доставили в Україну з Тунісу та Марокко.

«Мова йде про доставку обладнання вартістю понад три мільйони євро. Для нього було оптимізовано місце в діючих цехах. Окрім того, ми підготували дві тисячі квадратних метрів для трансферного проєкту. Підприємство збудувало завантажувальні доки для пришвидшення доставки матеріалу на склад. Ці доки обслуговуватимуть проєкти Skoda та Opel», - каже Володимир Кицька.

opel1

Перше обладнання було доставлене на підприємство восени минулого року, тоді ж були сформовані перші бригади, які працювали над виробництвом нової продукції. На цьому етапі ВО «Карпати» зіткнулося із першими труднощами.

«В арабських країнах читають із права на ліво, у нас – навпаки. Тому нашим фахівцям довелося переробляти всю супровідну документацію і приводити її до європейських стандартів. Хочу відзначити, що із цим викликом наші фахівці спільно з фахівцями українського офісу компанії APTIV, справилися на відмінно», - відзначив Володимир Кицька.

Після цього почався старт запуску виробництва джгутів для автомобілів Opel Insignia. Була сформована бригада із найбільш кваліфікованих та досвідчених працівників, які і приступили до освоювання нового виробництва. Насправді, відзначає начальник зміни цеху №3 Василь Куцій, все було не зовсім просто, адже у зв’язку із пандемією коронавірусу працівники не їздили на навчання за кордон, а освоювали нову роботу на місці.

«Але із поставленими завданнями ми справилися. Був успішно виготовлений джгут, який монтується у панель приборів. Після цього ми запустили його у широке виробництво. Загалом наш цех виготовлятиме всі малі джгути до автомобіля», - говорить Василь Куцій.

За словами Володимира Кицьки, після успішної роботи першої бригади, була створена друга бригада, яка згодом приєдналася до першої, щоби перейняти досвід. Таким чином працівники займаються навчанням один одного.

«Були створені групи із досвідчених інженерів, операторів, працівників, які на основі навчального відео освоїли виробництво кабельно-провідникової продукції», - відзначив начальник виробництва.

Він додав, що на заводі уже також освоєно виробництво великих джгутів для автомобілів Opel Insignia.

«Це надзвичайно складна робота, бо замовник ставить високі показники щодо якості готової продукції. Проте і з цими завданнями наші фахівці зуміли впоратися. Більше того, з 8 лютого, ВО «Карпати» вийшло на серійне виготовлення кабельно-провідникової продукції для автомобілів Opel Insignia», - розповідає Володимир Кицька.

Окрім того, він відзначив, що в рамках запуску цього проєкту на ВО «Карпати» було створено додатково 600 робочих місць.

«Щоби новим працівникам працювалося комфортно, ми працюємо над запуском нових автобусів. Окрім того, завершується облаштування ще однієї їдальні, щоби уникнути черг під час обідніх перерв», - розповідає Володимир Кицька.

За його словами, старт проєкту був важким, але успішним, тому сподіваємося, що і продовження роботи також буде безпроблемним.

ДП "ВО "КАРПАТИ"

Адреса: 76008 Україна, м.Івано-Франківськ, вул. Галицька, 201.

e-mail: vokarpaty@ukr.net

тел./факс: (0342) 57-10-08

Ми в соціальних мережах: