headernewnew

Заповнити анкету – ДП ВО «Карпати»Офіційне роз’яснення державного підприємства ВО «Карпати» із приводу звільнення працівника

     Працівник, про якого йде мова у прикарпатських ЗМІ, працював на державному підприємстві ВО «Карпати» на посаді  оператора верстатів з програмним керуванням і, дійсно, був звільнений 22 серпня 2019 року у зв’язку з тим, що він уклав контракт на проходження військової служби терміном на шість місяців.

zav1

«Тобто укладаючи контракт зі Збройними силами України, позивач уклав строковий трудовий договір з Міністерством оборони України, яким передбачено його посаду, права та обов’язки, строк виконання обов’язків та матеріальне забезпечення (оплату праці), строк виконання трудових обов’язків, тобто добровільно, за власною ініціативою. Звідси виходить, що він змінив роботодавця - ДП «ВО «Карпати» на Міністерство оборони України», - розповідає начальник юридичного відділу ВО «Карпати» Наталія Шкіра.

Разом з тим, відзначає вона, відповідно до ч.3 ст. 119 КЗпП України, в редакції, що діяла на момент укладення контракту, вказано, що за працівниками призваними на військову службу чи тими, що уклали контракт на проходження військової служби під час дії особливого періоду, місце роботи зберігається. В Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» дано визначення особливого періоду – особливий період настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій».

«Тобто, у контракті даного працівника не вказано, що він був укладений під час дії особливого періоду. А значить, йдеться про звичайні трудові відносини. Окрім того, управління Держпраці в Волинській області, роз’яснювало, як у такій ситуації повинні діяти роботодавець (ДП «ВО «Карпати»), а саме, розірвати трудовий договір на підставі ч.3 ст. 36 КЗпП України, у разі укладення контракту на визначений строк» - розповідає Наталія Шкіра.

За її словами, з огляду на зазначене вище, підстав для збереження місця роботи, посади та середнього заробітку у ДП «ВО «Карпати» у випадку цього працівника не було.

«Проте Апеляційний суд взяв до уваги лист Голови Верховного Суду України, в якому зазначено що під «особливим періодом» слід розуміти період до того часу, поки не буде проведена демобілізація. Проте це роз’яснення не враховано та необумовлено жодним чином в трудовому законодавстві, наприклад, шляхом внесення змін до нього», - відзначає начальник юридичного відділу ВО «Карпати».

У цій ситуації, відзначає вона, саме норми законодавства та правозастосовча практика не відповідають одна одній, заручниками яких є як працівники, так і роботодавці. Отже хотілося би, щоб різні гілки влади, зокрема, законодавча та судова діяли синхронно, а їхні дії та роз’яснення не суперечили один одному і були приведені до єдиної позиції.

«Ми, як державне підприємство, повинні керуватись в своїй роботі чіткими «прозорими» нормами чинного законодавства, для того, щоб уникати можливих непорозумінь в своїй роботі, чого, на жаль, зараз немає», - зазначила керівник відділу персоналу Оксана Івасів.

Окремо, хочемо відзначити, що ВО «Карпати» завжди підтримувало працівників, які проходять військову службу в армії. Наприклад, минулого року завод виплатив таким працівникам 5,7 млн. гривень зарплати. Також минулого року підприємство сплатило 6,7 млн. гривень військового збору.

ДП "ВО "КАРПАТИ"

Адреса: 76008 Україна, м.Івано-Франківськ, вул. Галицька, 201.

e-mail: vokarpaty@ukr.net

тел./факс: (0342) 57-10-08

Ми в соціальних мережах: