headernewnew

 

Заповнити анкету – ДП ВО «Карпати»Володимир Скакун: На Донбасі Росія утилізовує старі боєприпаси і випробовує нові

42-річний Володимир Скакун, в’язальник схемних джгутів ДП ВО «Карпати» потрапив під третю хвилю мобілізації, а під час четвертої уже захищав суверенітет України на Донбасі. Каже, що спочатку його не відібрали за віком, адже віддавали перевагу чоловікам до 35 років, проте у 2015 році Володимир все ж почав службу на фронті. За його словами, від повісток не ховався, ба більше – думав про те, щоби піти на фронт ще під час першої хвилі.

1SKakyn

«Була восьма чи дев’ята година вечора. Дзвінок у двері, на порозі дві дівчинки. Вони принесли повістку. В той час багато чоловіків ховалися від мобілізації. Якби в двері стукали працівники військкомату чи поліції, ніхто ніколи би не відкрив їм. Тому повістки почали розносити дівчата-волонтерки. Оскільки в мене була пройдена медкомісія ще під час третьої хвилі, то я просто зібрав сумку і поїхав», - розповідає Володимир.

Рідні до його вчинку поставилися із розумінням, адже Володимир сам із сім’ї військового.

«Мама – дружина військового, тому вона не відмовляла мене від того, щоби їхати на фронт, але, звісно, як і будь-яка мама, переживала. Як тільки побачить по телевізору, що на Донбасі обстріли – одразу телефонує, розпитує, як справи. Я завжди жартував: «Не хвилюйся, я поїв і в шапці», - пригадує чоловік.

Хоча маму Володимир намагався завжди заспокоїти, зізнається, що і йому було страшно. Перший раз, коли отримав повістку, хоча на Яворівському полігоні, де проходило місячне навчання, страх дещо відступив. Другий раз – у самій зоні АТО.

«Привезли нас посеред ночі, показали палатки. Ми не знали, де ми, чого чекати від ворога, куди тікати у випадку обстрілу. Але за місяць-два страх відпустив. Людина до всього звикає», - говорить Володимир.

За його словами, служив він у 72-ій бригаді у Волноваському районі (зараз це бригада «Чорних запорожців») у групі інженерного забезпечення на другій лінії фронту. Каже, що тоді як такої лінії фронту взагалі не було, її облаштуванням займалися власне військові.

«На лінії фронту були необлаштовані ділянки по 20 км, через які сепаратисти ходили туди сюди. Ми ці ділянки «закривали» - рили рови, окопи, облаштовували бліндажі. Також на Яворівському полігоні я отримав кваліфікацію сапера, тому ще займався знищенням боєприпасів, в тому числі бракованих. Ми то все підривали. Бо насправді – це небезпечні речі, не дай Боже цивільні на щось таке натраплять. Проте коли інтенсивні обстріли припинялися, люди сідали на трактори і обробляли поля, хоча ми і ставили таблички, що то є небезпечна зона. Але ж жити хочеться, треба працювати, і цивільні йшли на поля. Хоча насправді ніхто достеменно не знає скільки на Донбасі мін. Тим більше, що і зараз Росія через гранатомети закидає ПОМ-2, які важко знешкодити і легко на них підірватися», - розповідає Володимир.

Каже, що йому дуже пощастило із командирами, які найскладніші ділянки, де потрібне було розмінування, брали на себе.

«Наш командир казав: «Як я туди відправлю людей без досвіду, якщо щось станеться, як я їх батькам в очі буду дивитися, краще вже сам», - пригадує чоловік.

До речі, йому пощастило працювати з легендарним сапером Іваном Войтенком (Дядя Ваня), який підірвався на розтяжці у 2018 році. Каже, що це був надзвичайно кваліфікований і дуже позитивний військовий, який завжди знаходив приводи для жартів.

«Він нас навчив заповіді саперів: «Не знаєш – не чіпай, а знаєш – тим більше не чіпай». До речі, Дядя Ваня казав, і я з цим погоджуюся, що насправді на Донбасі Росія утилізує старі боєприпаси. Все на нас викидали. А також випробовує нові види озброєння – ті ж фосфорні бомби, які заборонені міжнародними конвенціями», - розповідає Володимир.

За його словами, наразі не видно, що війна на Донбасі найближчим часом завершиться. Так, каже він, військові стали більш досвідченими, вони розуміють, що відбувається і як реагувати, мають краще забезпечення, зброю.

«Але зупинити війну, на мою думку, можна дипломатичним шляхом. Так, ми можемо перемогти бойовиків, але за ними стоїть Росія, яка дає окупованим територіям все – гроші, зброю, своїх військових», - каже чоловік.

Разом з тим, у разі необхідності він готовий знову йти на фронт. Каже, що є резервістом, їздить на збори на полігон, тому готовий до різних викликів. 

ДП "ВО "КАРПАТИ"

 

Ми в соціальних мережах: