headernewnew

Заповнити анкету – ДП ВО «Карпати»ВО «Карпати» освітить вулицю Набережну

ВО «Карпати» освітить вулицю НабережнуЗамінивши звичайну жарівку лампою на світлодіодах, можна заощаджувати  до 90% електроенергії.
Як свого часу двигун внутрішнього згоряння прийшов на зміну тягловій конячці, так і нині в наше життя крок за кроком входять енергозберігаючі технології. Зростаючі тарифи на «комуналку» виносять проблему побутової економії на перший план. Все більшої популярності набувають найдоступніші обивателю прилади із серії енергозберігання – економні лампи на світлодіодах.
 
Донедавна вони були лише електроприладами, що своїм миганням вказували на те, чи включений принтер або що на автовідповідачі є повідомлення. Та за останнє десятиліття завдяки світлодіодам у всьому світі проходить справжня «світлова» революція. Нові економічні світильники заощаджують своїм власникам у різних куточках світу мільйони доларів та кіловатів електроенергії.
Виробництво світлодіодів ведеться і на Прикарпатті. Виробниче об’єднання «Карпати» поставило світильники на СД-модулях на серійне виробництво ще у 2010 році. Відтоді «Карпати» створюють надійні, сертифіковані вироби світлодіодної продукції різноманітного призначення та дизайну, з кожним роком вдосконалюючи  енергозберігаючі технології власного виробництва.  
А нещодавно на пропозицію народного депутата Олександра Шевченка ВО «Карпати» зобов’язалося освітити вулицю Набережну, де, як відомо, реконструкцію здійснює фірма, близька до нардепа. Як повідомив генеральний директор підприємства Дмитро Втерковський, приблизна сума коштів проекту – майже 800 тис. грн. «Приємно, що сьогодні нам довіряють. А це не просто довіра, це ще й сприяння вітчизняному товаровиробнику.  Олександр Шевченко не став шукати виробника світлодіодної продукції за межами області чи за кордоном, а звернувся до нас – виробника, який працює в Івано-Франківську, а відповідно наповнює бюджет місцевої громади», – акцентує Дмитро Втерковський.
 
Довговічна і економічна
Отже, чим відрізняються хвалені світлодіоди від традиційної лампочки Ілліча? Головна прерогатива лампи на світлодіодах – її економічність  до 90%. Споживча потужність світлодіодів щонайбільше 20 Вт. Світильники з цим джерелом світла споживають уп’ятеро-вдесятеро менше енергії, ніж світильники на основі галогенних ламп чи жарівок із аналогічною яскравістю. Навіть найближчий конкурент світлодіода — люмінесцентна лампа — не дає таких показників.
При заміні традиційного вуличного освітлення світильниками на основі світлодіодів економія по енергоспоживанню може становити до 10 разів.
«Звичайний світильник, яким освітлюють сходові клітки з лампочкою розжарювання 40 Вт, замінить аналогічний світильник на світлодіодах потужністю 4,4 Вт,  – розповідає головний інженер ВО «Карпати» Олексій Верховцев. – Потужність лампи розжарювання треба розділити на вісім, і лише тоді ми отримаємо еквівалент світлодіодного освітлення».
До того ж гарантія діяльності світлодіода  не менше 5 років, хоча, як свідчить практика, вони служать 8-10 років. Тоді як «вік» лампи розжарювання – 1000 годин, тобто максимум 40 днів. Заміна традиційного освітлення на світлодіодне окупить себе приблизно за 1,5-2 роки, а решта 8 років служби вона буде приносити відчутну економію електроенергії, чого не скажеш про звичайний світильник.
Ще один плюс світлодіодів – надійність. Вони не критичні до частих включень, перепадів електроенергії, що у нашій «комуналці» буває час від часу.
Також світлодіодні світильники не випромінюють ультрафіолету. Їх світло практично ідентичне природному, тому не шкодить здоров’ю людей. Світловий потік легко регулюється не лише за величиною, але й за напрямком. До того ж світлодіодні ліхтарі абсолютно безпечні та не вимагають особливих умов утилізації.
З кожним роком технологія світлодіодів вдосконалюється – лампи стають більш енергоефективними, поліпшуються світлові якості, продовжується термін служби. При цьому їх вартість поступово падає.
«Нещодавно ми створили нову серію світлодіодів, яка має покращені технічні характеристики», – продовжує Олексій Верховцев. У лампах нового зразка збільшена світловіддача  до 100 люмен на метр. Для порівняння: у «іллічівки» при тих самих енергозатратах цей показник лише 10-20 люмен.
Ще одна новинка, над якою працює  ВО «Карпати», так звані «лінійні» світильники. Такі ліхтарі найбільше стануть у пригоді  для освітлення складських приміщень, промислових підприємств, супермаркетів і т.д., адже один світильник такого зразка може легко освітити великі площі.
 
Світ рухається вперед
Лампами розжарювання Європа користувалася протягом 130 років. У ХХ столітті ситуація змінилася докорінно, після того як Європарламент ухвалив рішення щодо заборони виробництва таких освітлювальних приладів. У 2009 році було заборонено випускати лампочки розжарювання потужністю 100 Вт, у 2010 році — 75 і 60 Вт, а з 1 вересня 2012 року заборона поширюється на лампочки потужністю 40 Вт і нижче. В Єврокомісії сподіваються, що через кілька років європейці взагалі перестануть користуватися лампами розжарювання. Аналогічний закон про відмову від ламп розжарювання прийняв Конгрес США. Таким чином, у 2013 році майже мільярд жителів Землі цілком перейшли на люмінесцентні та світлодіодні лампи.
Українське енергозбереження традиційно пасе задніх, радше декларуючи, ніж використовуючи інноваційні технології. Водночас, згідно з даними дослідження «Оцінка освітлення у 100 країнах» (однієї з ініціатив програми ООН із питань довкілля), у разі переходу від ламп розжарювання країна могла б заощаджувати $210 млн. на рік і скоротити викиди парникових газів на 2 млн.
«Сьогодні багато людей ще не розуміють, які вигоди приносить  світлодіодне освітлення, – переконує головний інженер ВО «Карпати» Олексій Верховцев. – Світ рухається вперед, і за кілька років лампи розжарювання, швидше за все, взагалі перестануть використовувати. А світлодіоди, безперечно, є найперспективнішим напрямком у розвитку економного освітлення». 

Джерело: Західний кур'єр

 

ДП "ВО "КАРПАТИ"

Адреса: 76008 Україна, м.Івано-Франківськ, вул. Галицька, 201.

e-mail: vokarpaty@ukr.net

тел./факс: (0342) 57-10-08

Ми в соціальних мережах: